Nechutná tendenčnosť REPORTÉROV na STV 1!

"Vyhodili peniaze! Na zbytočnú zdravotnícku reformu a ešte sa aj obohatili." Skoro ako keby som Fica počul. No v podstate áno, lebo reportáž...

"Vyhodili peniaze! Na zbytočnú zdravotnícku reformu a ešte sa aj obohatili."

Skoro ako keby som Fica počul. No v podstate áno, lebo reportáž "reportérov" na STV 1 13.3.2007 o 20:55 ako keby bola šitá na mieru súčasnej vláde.

Poďme však k veci.

Tak som sa konečne dozvedel, že reformný tím ministra Zajaca vyhodil viac ako sto miliónov korún za informačnú kampaň. Hrozivá suma vo svojej veľkosti, porozumel každý divák. Čomu však už rozumieť nemusí, je to ako sa použili. To by však už bolo v televízii na dlhšie. Len tá obrovská suma bude ľudu zrozumiteľná, a o to predsa ide!

A potom čo vidím. Koľkože to zarábali ľudia z reformného tímu?-pýta sa pani reportérka Tomáša Szalaya a potom Petra Tatára? Akože by to Fico povedal?.. Neprimerane? Mne sa ani nezdalo...

Ale pani reportérka vie čo sa pýta a aj prečo. Nie užitočnosť veci, ale plat zaujíma toho Slováčiska, čo práve prišiel k telke po tvrdej šichte a piatich pivách.

Ďalší obraz.
Počujem zvláštny komentár mladého chlapca, ktorý kritizuje vek členov reformného tímu. Aj to zaberie. Mladí ľudia nemôžu veciem rozumieť. Preto boli tie peniaze isto vyhodené zbytočne. To osvedčených súdruhov mali dať do reformného tímu...
Dosť dobre nerozumiem. Ak je to tak, tak mladý chlapec by tiež nemal komentovať iných mladých chlapcov, tiež tomu predsa nemôže rozumieť. Ledaže by bol tak trochu mimo :).

Reportáž ešte nekončí. Reportérka sa však pýta, prečo nebola informačná kampaň spustená skôr ako reforma zdravotníctva. No mňa len tak napadlo, že možno preto, lebo ak by reformné zákony neprešli, tak by boli naozaj tie peniaze vyhodené. Až potom by si pani reportérka zgustla, však. Ale veď je to jedno, divákovi bola informácia predložená ako negatívna a o to tu šlo. Ľudu treba poskytnúť "ľuduzrozumiteľnejšie" informácie.

Apropo, ďalší odborník v obraze. Neznámy starý pán, ktorý sa nechá počuť:
"Prieskum verejnej mienky ukázal, že 76% respondentov nesúhlasí s reformami. Tak aká to bola kampaň?"

Škoda, len mám pocit, že kampaň informovala o zmenách v zdravotníctve, ale nemala cieľ robiť reforme reklamu. Brožúrky, ktoré ministerstvo vydalo, som čítal, tak to isto viem. Účinnosť informačnej kampane sa nedá zamieňať so súhlasom so zdravotníckou reformou. Ale to pani reportérke nevadí, dôležité je, aby sme to pochopili tak, ako ona chcela. No asi sme nepochopili.

Reformu a jej tému nám ešte počas priebehu relácie bezobsažne komentovala pekná lekárka, ktorá isto nie je odborníčkou na reformy. A mimochodom, marí sa mi, že aj jej akosi vadil ten vek reformného tímu. Nuž, rozum ani výsledky nie sú dôležité, aspoň pre niekoho.

Nemôžem si pomôcť, ale mne sa reforma pozdávala a škoda, že už vlastne končí. Ale to pani reportérka isto nebude komentovať.

Podrobne som preštudoval zákon 576/2004 Z. z o zdravotnej starostlivosti a som toho názoru, že ide o snahu dať pacientovi páku na vymáhanie si kvalitnej zdravotnej starostlivosti. Ide o zákon, na ktorý som čakal takmer 20 rokov a je skutočne kvalitný. Už ani nemusím pripomínať, že Úrad pre dohľad nad zdravotnícku starostlivosťou je skutočne inštitúcia, ktorá tu naozaj chýbala. A mohol by som pokračovať ďalej.

Zostáva len dúfať, že zdravotníctvo pod reformami ministra Valentoviča nedopadne tak, ako Reportéri STV po reforme p. Hrehu.

Nuž vďaka reformný tím, úspech sa nikdy neodpúšťa, aspoň na Slovensku nie.

Tento článok sa vám nepáči.

Pridať komentár

Feedback