Imobilní rukojemníci pána premiéra

Tak sme sa k pochybnému vyplateniu dotácii pani ministerky dočkali aj vyjadrenia pána premiéra. Treba pripomenúť že sa pán premiér kedysi veľkými...

Tak sme sa k pochybnému vyplateniu dotácii pani ministerky dočkali aj vyjadrenia pána premiéra. Treba pripomenúť že sa pán premiér kedysi veľkými slovami zaviazal, či sľúbil odvolať do 24 hodín každého ministra čo pochybí.
Dnes po vypočutí jeho obhajoby pani ministerky Tomanovej síce to čo sľúbil nesplnil, ale aspoň vieme, že nech minister vládnej koalície urobí čokoľvek, nie je to z pohľadu pána premiéra dosť veľké pochybenie na odvolávanie. Vtedy sa takýto sľub teda naozaj ľahko dodržiava, respektíve je to vôbec sľub ak nám pán premiér nevysvetlil pravidlá jeho dodržiavania vtedy, keď ho vydal?

Keď som počul argumenty p.premiéra prečo pani ministerka pri vyplatení dotácii vo výške 1,5 mil. sk spoločnosti ktorá je dlžná soc. poisťovni viac ako 17 mil. korún nepochybila, tak som takmer jeho argumentom uveril. Veď nemá pán premiér pravdu ak povie že, dotácia bola vyplatená vlastne štyridsiatim štyrom imobilným pacientom, ktorí majú už život pri svojom konci a zakúpili sa z nej polohovateľné postele, stolíky a pod. A p. premiér sa ešte sugestívne pýta: „ Je toto zločin? Ak je toto zločin pani Tomanovej, tak sa k nemu hlásim a sám tú dotáciu podpíšem!!!!

No neuverili by ste takým humanistickým a sociálnym argumentom? Ba čo by ste to boli za človeka ak by ste nesúhlasili, znie vnútorný podsúvaný vydieračský odkaz p. premiéra.

Vec je však trošku zložitejšia a ten humanizmus p. premiéra nazývam skôr cynizmus a necitlivosť najhrubšieho zrna. Veď použiť ako štít na obhajobu klientelizmu a nespravodlivosti ťažko chorých starých ľudí, tak na to treba mať už naozaj silný žalúdok.

P. premiér vo svojej sugestívnej reči ešte nezabudne pripomenúť že podarená neziskovka štyrikrát žiadala o dotáciu na ministerstve a aj za čias p. miniserky Radičovej a nedostala ju, čo malo vyznieť asi tak, že bývala pani ministerka nebola spravodlivá. Možno však bola aspoň, na rozdiel od p. Tomanovej, zodpovedná.

Ale ak pánovi premiérovi naozaj tak záleží na imobilných starých a chorých ľuďoch, nebojí sa že raz príde na ministarstvo soc. vecí naozaj zodovedný človek a bude chcieť tých mizerných 17 miliónov dostať do sociálnej poisťovne? Možno na dôchodky starým, chorým a možno aj imobilným ľuďom?! Uff to by bol riadny chrapúň, ktorý by sa nebál najať si exekútora a zobrať všetko tým starým imobilným pacientom, ba dokonca aj tie polohovateľné postele a predať ich v dražbe inej neziskovke, ktorá si nejde robiť zo štátu dojnú kravu ako sociáne cítiaci cynici?

A len tak na záver: P. premiér ekonómom nie je, keďže ekonóm nepodporuje zle hospodáriace subjekty pred krachom čím predlžuje ich agóniu, ak sa teda chcel podpísať pod diletantské rozhodnutie p. ministerky. Čo je však horšie, p. premiér nie je ani humanisticky a sociálne cítiacim človekom, keďže tých 17 dlžných miliónov mohlo byť naozaj použitých pre mnohých ktorí to veľmi potrebujú, ale vďaka p. ministerke a premiérovi nedostanú.

Pridať komentár

Feedback