Dobrému koňovi najviac naložia. Však Róbert F.

Tak som ťa Róbert v ktorejsi televízií videl, ako si bezradne pokrčil plecami a ospravedlňujúco preriekol že „bohatí musia platiť viac“, a tým si...

Bol si úžasný. Všetci tvoji voliči ťa žrali. Konečne dáš po prstoch kapitalistom a zdieračom a miliónárom ktorí zarábajú viac, ako tých neskutočných 28 000 brutto aj s nejakými drobnými.
Bol si taký bohovský že v očiach "sociálne cítiacej" verejnosti ktorá by rada žiť na cudzí účet, si skoro za Jánošíka:)) Bohatým budeš brať a chudobným dávať.

To ti poviem jedného takého milionára poznám. Zarába cca 35 000 brutto, asi za 300 hodím mesačne a to robí aj po sobotách či nedeliach. Namaká sa, ale tak mu treba keď chce byť milionárom. Vôbec ho nechápem. Má štyri maloleté deti a ženu na materskej, ktorá je navyše invalidná. Keby bol normálny, tak prestane makať, ide na sociálku a ty mu dáš to, čo zlým kapitalistom zoberieš, ty zlatý sociálny politik. Treba natrčiť ruku a daj! Ale ja viem že ty mu to raz vyhovoríš, ty to dokážeš a urobíš z neho normálneho "tvojho závislého voliča".

Ty Róbert, ale aj tak mi tie počty akosi nejdú do hlavy. Ja teda keď som Ťa počul že " bohatý musia platiť viac", ako si to na tej tlačovke povedal, to bolo také múdre že ani novinári nemali argumenty. A to potvory vždy mali však:) Teda k tým počtom.:
Ak teda niekto zarobí 100 000, sk, zaplatí daň bez nejakých drobných 1900 sk, keďže má nezdaniteľnú položku na daňovníka 90 000 sk, aj nejaké drobné. Ale ak niekto zarobí ten milión, tak zaplatí na daniach 190 000 sk. On už tú nezdaniteľnú položku nemá. Ale ak tak rátam, 190 000 sk je viac ako 1900. Tak potom ten milionár platí viac ako ten tvoj volič.
Alebo by nevedel niekto z nás dvoch rátať?
Ahá... ty si chcel aby platili ešte viac a ešte viac a ešte viac... dobre to máš vymyslené:))

Ale keď sa tak zamyslím, taký milionár zvykne byť aj platcom DPH. Ba poznám takých čo nezarábajú ani zďaleka ten milión a to by si sa divil čo za sumy platia na DPH. Ak by som len tak od oka urobil priemer, tak isto taká SZČO (samostatne zárobkovo činná osoba) zaplatí na DPH podstatne viac ako na dani z príjmu. To znamená oveľa viac, ako bežný zamestnanec. To nestačí? Ahá... ty chceš ešte viac. Veď máš pravdu, keď Jánošík zbíjal, bral všetko. Nebudeš nejaký trochár.

Ty, ale najväčšiu radosť si mi urobil teraz s tými doktormi. No to na tej tlačovke asi nebolo. Zvýšiš im plat o tých mizerných 10 percent a šup hneď im ich aj zoberieš. A nie len to. Ty hneď aj naplníš tú myšlienku, ktorú ten minister zdravotníctva prezentuje ako svoju fixnú ideu v tom zmysle, že na zdraví pacientov sa nezarába. Tak teda ani doktori nebudú. Tiež človeče sa im chce byť stále v službe od nevidím do nevidím, ako keby na sociálke lepšie nebolo. No ale ak chcu byť milionári.....
Ale mám trochu obavy, či to čo im ty zoberieš a svojim chudobným voličom dáš, si nakoniec nevypýtajú od tých chudákov pacientov. No ale rozumej. Ak si vypýtajú od milionára, kašlať na to.. ale ak od tvojho sedem rokov nezamestnaného voliča...však uznaj!?
To skús nejako ináč zariadiť. Najlepšie ešte daňou z hospitalizácie pre bohatých, ale ja viem ty si šibal a potmehút, ty si ešte neskončil, ty ešte všetkým ukážeš a bude ako nebolo:)
.
Vieš ale Róbert aj tak. Ak všetci boháči dostanú rozum a pôjdu na sociálku ako sa na dobrých ľavicových voličov patrí, tak kde na ne zoberieš?
Ale veď ty to najlepšie vieš.
Možno by však bolo lepšie, keby si to bratislavské letisko predsa len sprivatizoval a peniaze dal do prvého piliera, lebo mám pocit, že predsa len nie si Jánošík, ale ten kráľ z rozprávky Soľ nad zlato, ktorý chcel bez tej soli variť.

A na toho dobrého koňa toľko nenakladaj Róbert. Šetri ho, lebo keď ti zdochne, je po sociálnom štáte:))

Pridať komentár

Feedback