Postrehy

Postrehy.
 
...A tak sa stalo, že:
https://slovensko.hnonline.sk/2301816-stat-odvracia-blamaz-prestali-zverejnovat-pocty-vyliecenych-pribudla-vsak-novinka
Je dosť možné, že už nebudeme mať nárok byť považovaný za vyliečených nikdy a budeme sa do kolečka očkovať tak často v roku ako to len kapacity a iné dovolia, lebo korona predsa stále mutuje a potom nám zoberú hotovosť a donútia banky vydávať o nás informácie, aby sa vedelo, kde sme boli, kde sme platili a začo a nastavia nám ich tak, aby sme mohli platiť nimi len toľko a za také veci  a služby čo sa pokladajú za vhodné a zdravé... No dúfam, že nikdy sa táto utópia nestane, v horšom prípade, tak skoro pravdou.
„Věda by měla být hledáním pravdy, ale v sekulárních kulturách se stala hlavním nositelem mýtu.“ /John Gray, Kacířství, Věda jako nástroj mýtu, str.69 / V dnešnej  dobe veda a ešte viac niektorý vedci nahrávajú mýtu, že politici robia dobre a chcú pre nás to najlepšie ak ekonomiky vlastne ledabolo zatvárajú, lebo je to vraj stále nevyhnutné. Stali sme sa detskou herňou dospelých detí. Preteky kto koľkých zabil, prišlo aj na zrovnávanie s počtom obyvateľov obcí a miest niekto má na svedomí. Obete ekonomických dopadov a ešte živé ako keby neexistovali. Malý ľudia a drobný podnikatelia nestoja za reč, alebo len za tú a to sme len na začiatku...Sú väčšie škody spôsobené prístupom ku korone než aké napáchala korona?
Ľudia by mali nosiť rúšky ffp2, ale tie sú asi na jednorázové použitie a stoja peniaze, kto bude kontrolovať, koľko krát ich použili, keď šité si aj prali a dávali čisté, tieto sa tak akurát budú dať možno žehliť v závislosti od výrobcu. /Jednorázové chirurgické sú  aj dnes schopný ľudia nosiť hodiny. Je na tom niečo zdravé?/ Bude sa v nich ťažšie dýchať, čo znamená, že ľudia budú mať väčšiu snahu si rúšku uvoľniť upraviť, budú sa viac dotýkať rúšky a tváre a vo výsledku, keďže nik nemá z bežných ľudí na nové rúšky, tak bude riziko nákazy také ako pred tým, alebo väčšie a nebude sa im tak dokysličovať mozog... však možno o to ide. Je obľúbené zabúdať rozmýšľať, keď masochisti behajú s respirátormi  nielen po ulici, ale aj po lese. Imunológovia môžu ísť s čerstvým vzduchom na dve hodiny denne ako spôsobom podpory imunity niekam. Dnes môžete vidieť ľudí chodiacich po vonku v respirátoroch aj keď to nie je povinné, ale keďže cez respirátory nie je tak dobre rozumieť, tak keď sa s niekým rozprávajú tak musia ísť k človeku aj bližšie než na meter, nieže by rozprávanie cez šál, alebo klasickú rúšku muselo byť nevyhnutne zrozumiteľnejšie, stojí však skutočne za zamyslenie či má zmysel mať pri rozprávaní rúšku a respirátor, alebo by bol skutočne bezpečnejší odstup 2 metre. Vonku hrozí primárne kvapôčková nákaza, ktorú primárne rieši odstup a nie aerosolová ako v interiéroch. Nechajme však hovoriť odborníkov:
https://www.youtube.com/watch?v=imjHGh8O1sw
https://www.youtube.com/watch?v=Psc7eWURxgE
https://science.hnonline.sk/biologia-a-chemia/2313111-ako-sa-siri-covid-...
Ľudia si nenakúpia pokiaľ sú pozitívny, asi sa predpokladá, že by si mali buď vystačiť jedením liekov, /prípadne sa nimi priotráviť/, čo je podpora už dosť úspešného sektora služieb.  Keď človek často chodí do lekárne, zvyšuje po novom ešte viac riziko nákazy. Predĺženie karantény len zvyšuje riziko, že človek skutočne umrie od hladu s koronou, ale tipujem, že aj  v takomto prípade asi skôr na koronu a hlad bude len vedľajší dôsledok. „Zlo potrebuje k svojmu víťazstvu jedinú vec. Aby dobrí ľudia nerobili nič.“ /Edmund Burke/

Každý týždeň sprísňujú kontroly už skoro 10 týždňov, možno aj niečo privedú na svet, ale človek nevidí vďaka bohu rozdiel, videá zastavených bývajú zostrihané z podobných, alebo tých istých záberov, veď koho by bavilo ich pozerať každý týždeň znova. To už im mohla pomôcť RTVS. Už budú  vraj aj tajný policajti v civile a udavačská linka a možno to pár rokov potrvá ako vravel minister zdravotníctva o zaočkovaní. Pribudli aj live videá od ľudí, nielen milý páni z polície, kde sú paničky nespokojné so symbolickou výškou pokuty.  Žijeme si ako v raji takéto videá sa u nás moc neobjavujú, možno keby sme protestovali:
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/uherske-hradiste-zakrok-zasah-mests...
Kde sú dôkazy, že sme vinný nezodpovednosťou? Na niekoho však treba hodiť vinu, vláda verí že budú občania zodpovedný tak nakoniec my všetci môžeme za to, že ľudia sa ocitajú v nemocniciach a nik si nepýta dôkazy, že sme skutočne vinný, kto sa to vlastne v tej nemocnici ocitá, čo im je, aké majú iné diagnózy a sú to ľudia, ktorý tam prichádzajú na čas, alebo po dlhodobom odmietaní, či presvedčený, že by ich v nemocnici aj tak neprijali a kvôli tomu sa tam dostali, na poslednú chvíľu, v stave kedy im už ťažko pomôcť... Ale predčasné voľby sú zdá sa na pár dní, týždňov, možno mesiacov zažehnané, máme tu politické vstanie z mŕtvych, tak možno na nás pritvrdia... Keď Ježiš možno oddialil svojim aktom židovské povstanie proti Rímu, tak neviem či to bude analogicky platiť v tomto prípade. Jeden americký filozof z prístavných skladov Eric Hoffer odporúčal nebozkávať nohu, ktorá kope . A nie je asi  jediný, kto na to prišiel...
Ministerstvo práce má propagandistickú reklamu a možno nie je jediné , na to čas je, ako pomáha ľuďom, koľko rozdalo peňazí, ale kde ich vzalo a kde ich vezme, keď to takto bude pokračovať, peniaze predsa nepadajú z neba... A ľudia sa nielen neradi modlia, ale aj neradi čítajú.
Nosenie masiek a riziká s nimi spojené:
https://www.bmj.com/content/369/bmj.m1435/rr-40
„Štát je skrátka čosi, „čo tu je“, a jeho mýtickú silu môže vyčarovať  a privlastniť si každý, šéfom gangu začínajúc a vodcom charizmatického hnutia končiac.“ /Str.271 Ch.A. Bayly, Zrod moderního světa 1780-1914, CDK 2019/ A zdá sa, že  sa na tom do dnešnej doby príliš nezmenilo.
Možno by sa mohlo pre domáce obyvateľstvo sledujúce zblbnuté televíziu, že školy majú celý čas zavreté všade a nonstop, ale nie je to zďaleka pravda a nielen čo sa týka chrámov a ukazuje sa, že aj ateistickejšie krajiny dokážu byť k veriacim ústretovejšie čo do počtu účasti veriacich na bohoslužbách. Jednoducho si povedzme , že je to asi o ľuďoch, ktorý sú v čele cirkví, náboženských obcí, združení..., z ktorých sa začali listami ozývať zrazu v čase hroziacich predčasných volieb viac a zrazu napodiv nabrali odvahu. Spovedať, čo sa nakoniec možno dovolí aj oficiálne ako oslava obnovenej jednoty koalície,  by sa mali zo svojej zbabelosti, lebo odvážnejší boli a sú ľudia v čele cirkví a veriaci za omnoho hroznejších režimov než je tento. Je naivné si myslieť, že cirkvi  v podstate mlčia, lebo máme ako tak konzervatívnu vládu a oni si od nej veľa sľubujú /a nechcú si kritikou príliš srať do vlastného hniezda/, lebo doterajší prístup zo strany vlády a premiéra to samotné popiera.  V opozícii sa príliš zástancov náboženských obradov a vyznávania viery nenašlo, čo svedčí o vlažnosti ich postojov. My tu nemáme mor. Čoho sme všetci skoro dennodenne svedkami v potravinách. A križiaci spia. Kto tu ešte koho vie nadchnúť pre vieru? Mňa tiež.
https://echo24.cz/a/SzZvj/prehlidka-zbytecne-ztracenych-zivotu
Už musia do karantény aj očkovaný z dovolenky samozrejme domácej a hotely sú prázdne.  /Tí čo sú už v zahraničí a majú na to si  asi predlžujú dovolenky./ Možno výnimku dostanú aspoň poslanci aj keď niektorý... už za posledné mesiace aj napriek mutáciam niekam ísť stihli.
https://refresher.sk/95423-Dalsia-poslankyna-vladnej-strany-odletela-na-...
Do vyjdenia zákazu ako sa zdá veci nie sú problém ani v lete neboli, asi bude plánom tejto štvorročnice podporovať masívne vnútroštátnu rekreáciu. Kam sa to hrnieme... Najhoršie je, že už nemáme príliš kam utekať a hlasovať takto nohami a už sa nevracať z dovoleniek nikdy. A tak hľadáme ďalej zem zasľúbenú aspoň vo svojich fantáziách.
https://euractiv.sk/section/spolocnost/news/mutacii-koronavirusu-sa-nemusime-obavat-tvrdi-europska-agentura-pre-kontrolu-chorob/
https://vedanadosah.cvtisr.sk/priroda/biologia/sars-cov-2-mutuje-ako-to-...
Pokiaľ si niekto myslí, že môže byť len problém so zháňaním vakcín, tak treba myslieť aj na ihly...:
https://euractiv.sk/section/spolocnost/news/vakcina-proti-covid-19-si-v-unii-vyziada-vyse-miliardy-striekaciek-a-ihiel/
No zbohom.

Pridať komentár

Feedback